Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02
                 

Kuba "Kyuba" BujakowskiGTA: SAN ANDREAS – ŚWIEŻE INFO
Na E3 RockStar Games nie próżnowało. Firma podała dosyć dużo informacji na temat swojego najnowszego produktu – GTA: SAN ANDREAS. Oto co najważniejsze. Akcja gry będzie się rozgrywała w 1990 roku, głównym bohaterem będzie niejaki Carl Johnson (afro-amerykanin), gangster który ostatnie kilka lat spędził poza rodzinnym miastem lecz postanowił do niego wrócić na wieść o słabej sytuacji majątkowej swoich przyjaciół i rodzinki. SAN ANDREAS będzie ok. 6 razy większe od VICE CITY w grze będziemy mogli odwiedzić trzy wielkie miasta: Los Santos, San Fierro oraz Las Venturra. Podobnie jak w poprzednich częściach GTA tak i w SAN ANDREAS naszym głównym celem będzie wykonywanie zadań, które będą posuwały fabułę do przodu, lecz tym razem większy nacisk zostanie położony na współpracę. Większość zadań będziemy mogli wykonać razem z członkami naszego „starego, reaktywowanego” gangu. W grze będziemy musieli jeść, żeby żyć. Jeśli będziemy przez cały czas jechać na hamburgerach to wkrótce staniemy się spasionymi grubasami, natomiast jeśli będziemy jeść tylko minimum potrzebne do życia to nasz bohater będzie prezentować jak tyczka do skoków wzwyż. W grze pojawią się rowery (yeah!). Nowością będzie możliwość rozwijania umiejętności (na razie nie wiadomo jakich) oraz posługiwania się dwoma broniami na raz. Standardowo w produkcie ujrzymy nowe samochody a grafika zostanie wyraźnie poprawiona (wprowadzone zostanie cieniowanie samochodów i refleksy, których w VC nie było).

[GTA: SAN ANDREAS] Yo my nigga, whassup?

TECHLAND I XPAND RALLY
Dużą popularnością na targach E3 cieszyła się podobno polska gra wyścigowa XPAND RALLY. Gra oparta na silniku graficznym Chrome i stworzona przez Techland była wystawiania przez wszystkie dni trwania imprezy na stoisku numer 6015. Jednocześnie, programiści z Techlandu, ogłosili listę państw, w których gra zostanie wydana. Oto ona: Niemcy, Austria i Szwajcaria - KOCH Media,
Francja – MicroApplication,
Hiszpania - Zeta Multimedia,
Portugalia - Porto Editora,
Rosja - 1C,
Czechy - US Action,
Polska – Techland
Producenci gry szukają jeszcze wydawców, którzy zechcieliby wydać grę w Wielkiej Bryt(f)anii oraz w pozostałych krajach Europy. Miejmy nadzieję, że im się to uda.

[WOW] Wyvern Airlines zaprasza :)

HALO PO RAZ DRUGI
Z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych gier targów E3 było HALO2. Sequel gry, która praktycznie w pojedynkę zawojowała X-BOXa i została nawet wyjątkowo dobrze przyjęta przez PC’towców. Na targach gracze mogli podziwiać trailer gry oraz przeczytać sporo info o nadchodzącym produkcję, a dla wybranych odbył się specjalny, zamknięty pokaz możliwości gry. Wiadomo, iż w HALO 2 dużo większy nacisk zostanie położony na tryb multiplayer. Do sieciowych pojedynków będziemy mogli stanąć zarówno jako oddziały Master Chief’a oraz kosmici. Możliwe będzie niszczenie pojazdów „po kawałku”, także odstrzelanie skrzydeł czy przedziurawianie opon będzie stało na porządku dziennym. Gra zostanie wyposażona w nowy engine graficzny oraz oddzielny silnik odpowiedzialny za generowanie cieni. Całość ma przedstawiać się wprost olśniewająco i niezwykle szczegółowo. W HALO 2 będziemy mogli zniszczyć praktycznie wszystkie obiekty, które dane nam będzie zobaczyć a dodatkowo do gry zostanie dołożona fizyka. Oczywiście gra pełna będzie nowych przeciwników, broni a ilość pojazdów zostanie podniesiona dwukrotnie. Miejmy nadzieje, że na H2 nie będziemy musieli czekać tak długo jak na jego prequela.

[HALO 2] Przepraszam czy tu biją?

SIMS 2 JUŻ WKRÓTCE
Fani SIMSów szykujcie kasę. Na targach E3 potwierdzona została informacja o premierze, „młodszego brata” najpopularniejszej gry na świecie (tak, tak dobrze czytacie). Według najnowszych informacji SIMS 2 ukażą się już 17 września bieżącego roku i bardzo możliwe, że polska premiera odbędzie się niewiele później. Przypomnę tylko, że druga część SIMS’ów będzie pomykać na całkowicie nowym silniku graficznym. W grze pojawi się dużo bardziej rozbudowany sposób prowadzenia kariery i rozwoju osobowości. Nowością będzie także wprowadzenie DNA simów, dzięki czemu nasze potomstwo będzie naprawdę przypominać swoich rodziców.

[KOTOR 2] Panie! Z takim czymś to Pan do cyrku idź

EA NA SPORTOWO
Stoisko największego wydawcy i producenta gier sportowych EA SPORTS było przez całe E3 non-stop oblegane przez hordy fanów żądnych wirtualnego sportu. Firma zaprezentowała standardowo 7 tytułów będących kontynuacjami ubiegłorocznych produktów czyli: MADDEN NFL 2005, FIFA SOCCER 2005, NBA LIVE 2005 NASCAR 2005: CHASE FOR THE CUP, NCAA FOOTBALL 2005, NCAA MARCH MADNESS 2005, TIGER WOODS PGA TOUR 2005. Jak się można było spodziewać we wszystkich grach nie uświadczymy żadnych większych zmian. Do jedynych ciekawych „upgrade’ów” można zaliczyć to, że FIFA zostanie wzbogacona o komentatorów mówiących w wielu językach oraz nowy system strzałów z pierwszej piłki. MADDEN będzie posiadać system nowych, rewolucyjnych zwodów a nacisk zostanie położony na defensywę a NCAA FOOTBALL zostanie wyposażony w system odpowiedzialny za samopoczucie oraz psychikę bohatera. Wszystkie gry zostaną wydane na PlayStation2. Nie wiadomo natomiast ile z wymiennych gier trafi na PCtowe półki sklepowe.

[F.E.A.R] GROM i tak jest lepszy...

CS 2 I H-L 2 LATEM
Stoisko VALVE było na E3 jednym z tych, które już pierwszego dnia przeżyło szturm spragnionych HALF-LIFE’a 2 dziennikarzy i graczy. Jak łatwo się można domyślić Gabe Newell był jak zwykle w swoich szczery i pełen optymizmu. Wszystkie plotki na temat tego, iż H-L2 ma się ukazać w 2005 roku można już śmiało włożyć pomiędzy kartki książek z serii „Bąśn tysiąca i jednej nocy”. Drugą część „pół-żywego” ujrzymy jeszcze w wakacje a co ciekawsze, do gry jako tryb multi-player zostanie dołączony COUNTER-STRIKE 2 przekonwertowany na silnik Source! Słabo? VALVE planuje przepisać na engine napędzający H-L 2 także wszystkie pozostałe znane mody oraz nawet poczciwego HALF-LIFE’a 1. Jak dla mnie to jeden z największych newsów tegorocznych targów E3. Z pewnością do czasu premiery usłyszymy jeszcze więcej na ten temat. Stay Tuned!

KOTOR 2, NOWE SCREENKI
LucasArts, firma odpowiedzialna za KOTOR2 zaprezentowała kilka nowych screenów z ich najnowszej, nadchodzącej wielkimi krokami gry. Akcja kontynuacji jednego z najlepszych RPGów ostatnich lat będzie się odbywać 4,000 lat przed wydarzeniami z epizodu pierwszego Gwiezdnych Wojen. W grze pojawią się nowe lokacje, ulepszona grafa oraz dosyć dużo nowych umiejętności oraz postaci i klas zawodowych. Screeny powinny znajdować się gdzieś na tej stronie (jeżeli ich brakuje, zwróć się do sprzedawcy:P).

F.E.A.R (MA WIELKIE OCZY)
Monolith wreszcie wyjawił trochę informacji odnośnie swojej, najnowszej nadchodzącej gry. F.E.A.R bo tak się będzie produkt zwał, będzie FPS’em osadzonym w mrocznych klimatach, przypominających nieco te z filmów The Ring czy Gothika. Jak zapowiadają twórcy, atmosfera towarzysząca rozgrywce będzie w grze najważniejsza choć nie zabraknie też niezwykle dynamicznej i wartkiej akcji. Fabuła gry będzie się toczyć wokół tajemniczych eksperymentów przeprowadzanych przez terrorystów i sprzymierzonych z nimi naukowców.
Nasz bohater jako członek oddziału F.E.A.R (Firste Encounter Assault and Recon) będzie miał za zadanie zbadać całą sprawę i uporać się z zagrażającymi ludzkości przestępcami. Oczywiście po drodze napotka wiele niespodzianek, które notabene obrócą jego życie w istny koszmar (dosłownie i w przenośni). Gra posiadać będzie bardzo szczegółową i naprawdę ładną grafikę (zresztą spójrzcie na screeny) opartą na autorskim engine chłopaków z Monolith oraz wiele, wiele misji, których wykonanie nie raz przysporzy nam wiele kłopotów. Premiera przewidywana jest na drugi kwartał 2005 roku.

WORLD OF WARCARAFT, SCREENY
Jak łatwo się można domyślić podczas E3 Blizzard zaprezentował dużo informacji jak i nowych screenów z ich oczekiwanego przez tysiące graczy RPGa – WORLD OF WARCRAFT. Na obrazkach można było obejrzeć między krasnoludów na Ram-Mountach (zastanawiające jak krasnoludy na czymkolwiek jeżdżą) czy też orków podróżujących na Wyvernach. Ogólnie nowe screeny sprawiają wrażenie dużo bardziej szczegółowych i dopracowanych w porównaniu do tego co ujrzeć można było jeszcze niedawno. Część obrazków wala się pewnie gdzieś po artykule.

[F.E.A.R] Ratatatatata! Wszyscy nie żyjecie! Muahahaha!

PROMOCYJNY WYSYP TRAILERÓW
Podczas E3 producenci gier pokazali tyle nowych trailerów, że nie sposób je po prostu zebrać. Do tych robiących największe wrażenie zaliczały się na pewno trailery z H-L2, DOOM3, F.E.A.R, WARHAMMER ONLINE, MOH: PACYFIC ASSAULT czy TRIBES: VENGEANCE. Poniżej macie linki do wymienionych przeze mnie gier jak i do kilku innych zwracających na siebie uwagę:
http://www.gamershell.com/download_5954.shtml - DOOM3
http://www.gamershell.com/download_5954.shtml - F.E.A.R
http://www.gamershell.com/download_5828.shtml - WARHAMMER: ONLINE
http://www.gamershell.com/download_5908.shtml - MOH: PACYFIC ASSAULT
http://www.gamershell.com/download_5847.shtml - HALF-LIFE 2
http://www.gamershell.com/download_5833.shtml - HALF-LIFE 2 + COUNTER-STRIKE
http://www.gamershell.com/download_5833.shtml - TRIBES: VENGEANCE
http://www.gamershell.com/download_5895.shtml - CALL OF CTHULHU
http://www.gamershell.com/download_5899.shtml - RAINBOW SIX 3: BLACK ARROW
http://www.gamershell.com/download_5951.shtml - PLAYBOY: THE MANSION
Wszystkie trailery pochodzą z serwisu GamersHell, jednego z najlepszych portali growych na świecie. Miłego oglądania.

[DRAGON AGE] Piękna i bestia :P

NOWE PLANY ID SOFTWARE
Id Software nie ukończyło jeszcze wielce oczekiwanego DOOMa3 a już drugiego dnia E3, reprezentant firmy na targach - Todd Hollenshead udzieliło bardzo ciekawego wywiadu, który narobił sporego zamieszania wśród graczy. Pan Hollenshead oznajmił, że chłopaki z Id myślą już nad kolejną grą mającą zawojować rynek gier FPP. Zaprzeczył jednak jakoby produkt, nad którym będą pracować miał być kontynuacją QUAKE’a, DOOM’a czy pierwszego w historii Id FPS’a - WOLFENSTEIN’a. Czyżby szykowała nam się kolejna giga-produkcja? Czas pokaże, na razie lepiej nic nie mówić i liczyć chociażby na to, że D3 faktycznie pojawi się w wakacje, a na nową grę możemy jeszcze poczekać. W końcu, jak pamięcią sięgam, Id Software jeszcze nigdy nie zawiodło graczy.

[WOW] For Khaz-Modan!!!

SEGA I MATRIX ONLINE
Oczekiwany przez wszystkich fanów Matrixa sieciowy RPG – THE MATRIX ONLINE znalazł sobie wreszcie wydawcę. Firmą, która podpisała umowę z Warner Bros. i Interactive Software jest SEGA, znana głównie jako producent gier na konsole i automaty. Miejmy nadzieje, że współpraca zaowocuje szybkim wydaniem tytułu, który na razie zapowiadany jest na połowę listopada 2004. Wkrótce maja rozpocząć się beta-testy.

[UT ENGINE 3] Czyż to nie jest piękne?

UT ENGINE 3
Na targach E3 nie zapomniano o prezentacji najnowszych engine’ów graficznych nad, którymi firmy pracują czasem kilkanaście miesięcy. W tym roku bezapelacyjnie trzeba przyznać, że to właśnie nowy UT Engine robił na graczach największe wrażenie. Możliwości nowego silnika chłopaków z Epic zrobiłby wrażenie nawet na ślepym. UNREAL ENIGNE 3.0 posiada pełne wsparcie dla DirectX 9, Pixel Shader 3.0, Dynamiczne pixelowe cieniowanie, możliwość generowania tekstur w 64 bitowym kolorze, nowy rodzaj bump-mappingu, wbudowany engine odpowiedzialny za fizyke i dużo, dużo więcej. Popatrzcie na obrazki a sami się przekonacie czego ‘to cudo’ potrafi dokonać.

[UT ENGINE 3] Postać wyjęta prosto z gry, stworzona przy pomocy UTE 3

DRAGON AGE – NOWE DZIECKO BIOWARE
Dragon Age, zaprezentowany na E3, widowiskowy cRPG przyciągał do stoiska BioWare wielu graczy. Producenci gry wreszcie przestali trzymać w tajemnicy swoje najnowsze dziecko i ujawnili rąbek tajemnicy na temat nadchodzącej gry. Po pierwsze (i najważniejsze) Dragon Age będzie rozgrywał się we własnym stworzonym od podstaw fantastycznym świecie. W grze nie ujrzymy zatem znanych nam z Baldur’s Gate postaci, miast czy charakterystycznych potworów. Nowa kraina będzie oczywiście pełna elfów, krasnoludów i innych słynnych dla fantasy ras lecz nie zabraknie w niej nowych, dodanych przez BioWare nacji. Gierka będzie oczywiście „drużynówką” w pełnym 3d z widokiem z tzw. „rzutu izometrycznego” oraz trzeciej osoby. Nie zabraknie rozbudowanej fabuły i znanych z BG relacji pomiędzy bohaterami czy dopracowanego multi-playera (podobnego do tego z NWN). Całość będzie pomykać na bardzo ładnym silniku graficznym i dostarczy nam ponad 100 godzin gry. Premiera nie została niestety podana.

WIELKIE SIECIOWE ZASYSANIE
Firmy Activision Value Publishing, Eidos, Brighter Child Interactive oraz WildTangent podpisały umowę z Trymedia Systems na mocy, której już wkrótce z sieci będzie można pobrać po atrakcyjnych cenach gry wyżej wymienionych firm. Z takich stron jak WebAppsToGo.com i GameBubbles.com będziemy mogli zassać m.in.: Tough Trucks: Modified Monsters, Apache AH-64 Air Assault, Spy Kids, Cookie Chef, Garfield, Dice Jam, , Slickball, Ski Resort Tycoon, Snowboarding Championships 2004, Snowboarding Park Tycoon, Singles: Flirt up your Life, Snowmotion, Word Jolt. Z czasem w sieci gier pojawi się jeszcze więcej.

RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ SINGLES
Źródło: www.techland.pl
Firmy Activision Value Publishing, Eidos, Brighter Child Interactive oraz WildTangent podpisały umowę z Trymedia Systems na mocy, której już wkrótce z sieci będzie można pobrać po atrakcyjnych cenach gry wyżej wymienionych firm. Z takich stron jak WebAppsToGo.com i GameBubbles.com będziemy mogli zassać m.in.: Tough Trucks: Modified Monsters, Apache AH-64 Air Assault, Spy Kids, Cookie Chef, Garfield, Dice Jam, , Slickball, Ski Resort Tycoon, Snowboarding Championships 2004, Snowboarding Park Tycoon, Singles: Flirt up your Life, Snowmotion, Word Jolt. Z czasem w sieci gier pojawi się jeszcze więcej.